sunshine

O nás

budova

   Budova mateřské školy je postavená v 70. letech 20. století a prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Prostorné třídy jsou plně využívány ke všem aktivitám našich dětí, herny slouží zároveň i k odpolednímu odpočinku. Interiéry tříd jsou vybaveny novým, moderním nábytkem s dobře dostupným systémem ukládání hraček. Každá třída má nově zrekonstruované sociální zařízení.

   Mateřská škola se nachází ve vnitřní zástavbě sídliště Slovany, Ruské ulici č. 83. Je umístěna v těsné blízkosti 21. ZŠ. Nedílnou součástí MŠ je rozsáhlá zahrada, jíž kromě vzrostlých stromů, které tvoří v letních měsících příjemný stín, dominuje také nově vybudované přírodní jezero s biotopem. Je plně funkční jako mini koupaliště pro děti. Biotop slouží jako názorná pomůcka k pozorování života hmyzu, vodních rostlin. V zimních měsících jej využíváme jako kluziště. Zahrada nabízí možnost každodenního bezpečného pobytu dětí v jakémkoli ročním období. Je vybavena prolézačkami, skluzavkami, pružinovou houpačkou, kolotočem, houpačkou „Ptačí hnízdo“, pískovišti a multifunkčním kopcem.

   Dostupnost mateřské školy umožňují MHD  – autobusy č. 22, č. 29, č. 30, č. 31 a č. 51, tramvaj č. 1 a trolejbus č. 10 a č. 13. Velkou výhodou je poloha budovy, která je mimo dosah frekventovaných silnic.

   V blízkosti MŠ se nachází dopravní a sportovní hřiště a lesopark Homolka, který s dětmi využíváme k vycházkám, pohybovým aktivitám i získávání poznatků o přírodě. V zimním období, s dostatkem sněhu, skýtá členitý terén Homolky možnosti k zimním radovánkám.

 

Na Vaše děti se těší kolektiv zaměstnanců 25. MŠ